19 feb, 2013

”Gud er god. Forvent høst”

Nytt fra Norge, februar 2013

Snø, is, tele. Vinteren er her. En lurer på om det er det liv under dette laget av hvit ”stoff” som dekker vår del av verden for tiden. JA det er det. La deg ikke lure av overflatene. Det er liv under. Her kommer nyheter om liv rundt i vårt langstrakte land.

 

KRISTIANSAND

“Nytt av året her i sør er at vi starter opp “disippelgrupper” på 4-5 personer per gruppe, der hensikten er å prate om livet, stille spørsmål, studere Bibelen sammen, bekjenne synd osv. Dette ser flokken i Kristent Fellesskap Sørlandet fram mot, og vi tror det nye fokuset vil skape vekst hos mange! Heretter legger vi fellessamlinger til søndagene og frigjør dagene midt i uka til initiativ hos oss alle.”

 

NORD-NORGE

De første to ukene av februar har menighetene i nord hatt besøk av Paul Rapley. Han er fra USA og har gått flere år på Bibelskole i Bethel Church. Nå besøker han menigheter i hele verden for å utruste folk til å vinne nye mennesker for Guds rike og å fungere i åndens kraft. Dette er andre gang Rapley besøker Kristent Fellesskap i nord. Denne gangen har han vært i Tromsø, Kirkenes, Harstad og Vesterålen. Alle flokkene gir rapporter om helbredelser og at mennesker har invitert Jesus inn i livet sitt.

22.-24.februar samles menn fra Kirkens, Tromsø, Harstad og Vesterålen på Soltun Folkehøyskole til Mannfolk-weekend. Temaet for helgen er «Dobbel dose», og kommer til å bli en helg der menn utrustes til velsignelse for seg selv, familien og menigheten.

 

TRØNDELAG

I begynnelsen av februar var ca. 75 personer fra Trondheim, Oppdal og Molde samlet på Stølen i Oppdal til vinterweekend. Solveig og Erling Thu, og Kjersti og Idar Hopland delte om ulike temaer Gud hadde lagt på hjertene deres, blant annet om det ”våråret” vi står overfor. Barna fikk stifte bekjentskap med Kylling-Kjell, som lærte at hvert enkelt menneske er dyrebart for Gud. Det var en oppmuntrende og inspirerende helg for både store og små.

10. februar ble Steffen Ellefsen innsatt som eldste i menigheten i Trondheim. Sammen med sin kone Solgunn, har Steffen i flere år vært toneangivende for arbeidet i Trondheim. Flere fra det apostoliske teamet deltok i eldsteinnsettelsen. Dagen ble feiret med tapas og kaker!

 

STOKKE

På ”Mann-dager” samles nå ca. 10 voksne menn, både menn som er etterfølgere av Jesus og menn som ikke kjenner Jesus. Husk dette i bønn.

Menigheten har hatt et velsignet besøk av Elisha fra Kenya, og takker Torfinn og Unn Karin Myhre i Skien, som la til rette for besøket.

 

ARNE SKAGEN

Arne rapporterer om en travel og fin måned. Han har vært forskjellige steder i Sør-Norge og holdt seminarer i Misjonsforbundet i området rundt Kristiansand, hvor de har plantet flere menigheter. En del av disse samlingene er et ledd i M4, DAWN sin menighetsplanterskole, og hvor flere i Kristent Nettverk har vært med å skrive i lærerbøkene som brukes. I samme forbindelse vil Arne i løpet av våren besøke Tsjekkia, Estland, og Sverige.

Arne har også besøkt menighetene Salem, og Vineyard i Kristiansand: ”Det er godt å stå sammen med andre deler av Guds folk. En flott gjeng som virkelig har et hjerte for å nå ut med de gode nyhetene”.

Arnes bok ”Endelig mandag” blir tatt veldig godt i mot, og ble utsolgt fra forlaget etter 5 måneder. Arne skriver: ”Det betyr at det er en lengsel blant Guds folk om å vinne venner, naboer, kollegaer osv. for Jesus. Jeg får flere forespørsler hver uke om å komme og hjelpe”. Andre opplag av boken er nå ferdig trykket, og kan bestilles hos Proklamedia.no eller direkte fra Arne: askagen@me.com.

Boken er også godkjent som studiebok hos K-StudKristelig Studieforbund. Det betyr at menigheter som tar kurset får tilskudd for hvert enkelt medlem som tar kurset. (Se mer: http:// www.k-stud.no/component/k2/item/173-endelig-mandag.)

 

SUNNHORDLAND/HAUGALANDET

Jan Sigve Hystad og Arne Skagen har sammen besøkt flere steder på sørvest- og sørlandet:
“I Egersund ble vi veldig oppmuntret over den veksten og det pulserende livet vi så og opplevde der. Nye mennesker blir lagt til menigheten, og folk finner sin plass og tjener Gud og mennesker. I Birkeland besøkte vi en gruppe som kommer sammen og som ønsker å se området de bor i bli berørt av Jesus. Det var spennende å få treffe en gjeng som er i brann for Jesus. Da kan alt skje. I Lyngdal og Kvinesdal ble vi oppmuntret av å se liv og Guds nåde. Guds rike vokser og mange erfarer mer og mer av Gud i hverdagen. Herren gjør gode ting.”

Regionen hadde også gleden av å ha besøk av Elisha fra Kenya. Det var god tid til fellesskap og samtaler, samt utveksle erfaringer fra livet med Gud. Frønsdal aktivitetsgård i Ølensvåg ble besøkt. Gårdens eier og familie ønsker å tjene Gud med gården sin. Elisha deltok også i et husfellesskap på Haleråker på Bømlo. En flott stund i Guds nærvær hvor mange hørte fra Gud, små og store. Elisha ga utrykk for at det var som det en leser om fellesskap i Apostlenes Gjerninger. Stor glede!

I løpet av den siste måneden har flere unge i Stord, latt seg døpe.

Første helga i februar åpnet Roald og Siv Sletteland opp hjemmet sitt for bønn og faste. Tony og Bjørg Jessen var med, og flere andre deltok. Det var godt å være i Guds nærvær og høre fra ham. Flere fikk oppmuntrende ord fra Gud. Det er viktig å jobbe inn i det usynlige!

 

Bergen bibelskole

Håkon Pettersen og Jan Sigve Hystad besøkte Kvinesdal og Lyngdal på Sørlandet i midten av februar for å presentere Bergen Bibelskole: “Det er håp for landet med såååå flotte ungdommer…”

 

FOLK bibelskole

“Folk bibelskole er nå i gang med vårens kurs: Forstå Bibelen og Læren om Gud. Det er mange studenter som har meldt seg på for dette halvåret, og vi opplever det som et stort privilegium å være med å trene ivrige disipler fra hele landet,” sier daglig leder Håvard Kjøllesdal.

 

Avslutningsvis vil vi sitere Arne Skagen: ”Gud er god. Forvent høst”

19 feb, 2013

Nytt fra Norge, februar 2013

Snø, is, tele. Vinteren er her. En lurer på om det er det liv under dette laget av hvit ”stoff” som dekker vår del av verden for tiden. JA det er det. La deg ikke lure av overflatene. Det er liv under. Her kommer nyheter om liv rundt i vårt langstrakte land.

KRISTIANSAND

“Nytt av året her i sør er at vi starter opp “disippelgrupper” på 4-5 personer per gruppe, der hensikten er å prate om livet, stille spørsmål, studere Bibelen sammen, bekjenne synd osv. Dette ser flokken i Kristent Fellesskap Sørlandet fram mot, og vi tror det nye fokuset vil skape vekst hos mange! Heretter legger vi fellessamlinger til søndagene og frigjør dagene midt i uka til initiativ hos oss alle.”

NORD-NORGE

De første to ukene av februar har menighetene i nord hatt besøk av Paul Rapley. Han er fra USA og har gått flere år på Bibelskole i Bethel Church. Nå besøker han menigheter i hele verden for å utruste folk til å vinne nye mennesker for Guds rike og å fungere i åndens kraft. Dette er andre gang Rapley besøker Kristent Fellesskap i nord. Denne gangen har han vært i Tromsø, Kirkenes, Harstad og Vesterålen. Alle flokkene gir rapporter om helbredelser og at mennesker har invitert Jesus inn i livet sitt.

22.-24.februar samles menn fra Kirkens, Tromsø, Harstad og Vesterålen på Soltun Folkehøyskole til Mannfolk-weekend. Temaet for helgen er «Dobbel dose», og kommer til å bli en helg der menn utrustes til velsignelse for seg selv, familien og menigheten.

TRØNDELAG

I begynnelsen av februar var ca. 75 personer fra Trondheim, Oppdal og Molde samlet på Stølen i Oppdal til vinterweekend. Solveig og Erling Thu, og Kjersti og Idar Hopland delte om ulike temaer Gud hadde lagt på hjertene deres, blant annet om det ”våråret” vi står overfor. Barna fikk stifte bekjentskap med Kylling-Kjell, som lærte at hvert enkelt menneske er dyrebart for Gud. Det var en oppmuntrende og inspirerende helg for både store og små.

10. februar ble Steffen Ellefsen innsatt som eldste i menigheten i Trondheim. Sammen med sin kone Solgunn, har Steffen i flere år vært toneangivende for arbeidet i Trondheim. Flere fra det apostoliske teamet deltok i eldsteinnsettelsen. Dagen ble feiret med tapas og kaker!

STOKKE

På ”Mann-dager” samles nå ca. 10 voksne menn, både menn som er etterfølgere av Jesus og menn som ikke kjenner Jesus. Husk dette i bønn.

Menigheten har hatt et velsignet besøk av Elisha fra Kenya, og takker Torfinn og Unn Karin Myhre i Skien, som la til rette for besøket.

ARNE SKAGEN

Arne rapporterer om en travel og fin måned. Han har vært forskjellige steder i Sør-Norge og holdt seminarer i Misjonsforbundet i området rundt Kristiansand, hvor de har plantet flere menigheter. En del av disse samlingene er et ledd i M4, DAWN sin menighetsplanterskole, og hvor flere i Kristent Nettverk har vært med å skrive i lærerbøkene som brukes. I samme forbindelse vil Arne i løpet av våren besøke Tsjekkia, Estland, og Sverige.

Arne har også besøkt menighetene Salem, og Vineyard i Kristiansand: ”Det er godt å stå sammen med andre deler av Guds folk. En flott gjeng som virkelig har et hjerte for å nå ut med de gode nyhetene”.

Arnes bok ”Endelig mandag” blir tatt veldig godt i mot, og ble utsolgt fra forlaget etter 5 måneder. Arne skriver: ”Det betyr at det er en lengsel blant Guds folk om å vinne venner, naboer, kollegaer osv. for Jesus. Jeg får flere forespørsler hver uke om å komme og hjelpe”. Andre opplag av boken er nå ferdig trykket, og kan bestilles hos Proklamedia.no eller direkte fra Arne: askagen@me.com.

Boken er også godkjent som studiebok hos K-StudKristelig Studieforbund. Det betyr at menigheter som tar kurset får tilskudd for hvert enkelt medlem som tar kurset. (Se mer: http:// www.k-stud.no/component/k2/item/173-endelig-mandag.)

SUNNHORDLAND/HAUGALANDET

Jan Sigve Hystad og Arne Skagen har sammen besøkt flere steder på sørvest- og sørlandet:
“I Egersund ble vi veldig oppmuntret over den veksten og det pulserende livet vi så og opplevde der. Nye mennesker blir lagt til menigheten, og folk finner sin plass og tjener Gud og mennesker. I Birkeland besøkte vi en gruppe som kommer sammen og som ønsker å se området de bor i bli berørt av Jesus. Det var spennende å få treffe en gjeng som er i brann for Jesus. Da kan alt skje. I Lyngdal og Kvinesdal ble vi oppmuntret av å se liv og Guds nåde. Guds rike vokser og mange erfarer mer og mer av Gud i hverdagen. Herren gjør gode ting.”

Regionen hadde også gleden av å ha besøk av Elisha fra Kenya. Det var god tid til fellesskap og samtaler, samt utveksle erfaringer fra livet med Gud. Frønsdal aktivitetsgård i Ølensvåg ble besøkt. Gårdens eier og familie ønsker å tjene Gud med gården sin. Elisha deltok også i et husfellesskap på Haleråker på Bømlo. En flott stund i Guds nærvær hvor mange hørte fra Gud, små og store. Elisha ga utrykk for at det var som det en leser om fellesskap i Apostlenes Gjerninger. Stor glede!

I løpet av den siste måneden har flere unge i Stord, latt seg døpe.

Første helga i februar åpnet Roald og Siv Sletteland opp hjemmet sitt for bønn og faste. Tony og Bjørg Jessen var med, og flere andre deltok. Det var godt å være i Guds nærvær og høre fra ham. Flere fikk oppmuntrende ord fra Gud. Det er viktig å jobbe inn i det usynlige!

Bergen bibelskole

Håkon Pettersen og Jan Sigve Hystad besøkte Kvinesdal og Lyngdal på Sørlandet i midten av februar for å presentere Bergen Bibelskole: “Det er håp for landet med såååå flotte ungdommer…”

FOLK bibelskole

“Folk bibelskole er nå i gang med vårens kurs: Forstå Bibelen og Læren om Gud. Det er mange studenter som har meldt seg på for dette halvåret, og vi opplever det som et stort privilegium å være med å trene ivrige disipler fra hele landet,” sier daglig leder Håvard Kjøllesdal.

Avslutningsvis vil vi sitere Arne Skagen: ”Gud er god. Forvent høst”