5 mar, 2013

Det nye testamentet brukes hver uke i undervisningen om karakterbygging og verdivalg.

Nyhetsglimt fra Filippinene februar 2013

Jormorteam og sykepleierstudenter

Jormorteam og sykepleierstudenter på hjemmebesøk i slumområde i Cavite.

Februar går mot slutten og vi opplever mye gledelig i arbeidet. På den første regndagen denne måneden hadde jordmorteamet vårt og noen av sykepleierstudentene fra Norge lagt inn hjemmebesøk i ett av slumområdene ikke så langt fra basen i Cavite. De hadde svangerskapskontroller, sårstell, sjekket blodtrykk og hadde helseopplysning i nærområdet vårt. Vi er takknemlige for gode jordmødre med et hjerte for å hjelpe fattige og en villighet til å dele Guds godhet med andre.

 

Joel Ortiz underviser studentene på den nye bibelskolen i Cotabato

I Cotabato har vi nå startet en ny bibelskole med 20 studenter. På grunn av alle de nyplantede menighetene i området er det behov for mer utrustning av de nye lederne. De er ivrige etter å lære å kjenne Gud mer, og studerer Ordet med stor iver. Dette er en weekendbibelskole med undervisning tre helger på rad og en helg fri. På denne måten tar vi ikke studentene bort fra sitt daglige arbeid, men det er klart dette krever stor innsats fra studentene. På bildet ser vi Joel Ortiz undervise studentene i det nye klasserommet vårt i Midsayap.

 

Mange følger Jesus og lar seg døpe

Mange følger Jesus og lar seg døpe i Picgawayan

I Picgawayan er to nye landsbyer nådd med evangeliet etter at vi hadde utdeling av julekurver. Fruktene av fengselsarbeidet her er også veldig oppmuntrende. De siste 15 innsatte som har sonet ferdig har alle tatt imot Jesu som sin frelser og Herre. Da de slapp ut kom de alle sammen til menighetslokalet vårt for å takke for hjelpen til å få en ny start i livet. Alle hadde biblene som vi har gitt dem med seg hjem for å fortsette å ta til seg Guds ord. Sist uke hadde vi 40 stykker i Pigcawayan som fulgte Jesus i glad lydighet og ble døpt i vann for å legge bak seg det gamle livet. Dette var folk både fra landsbyene og fra gruppen med funksjonshemninger som har opplevd et helt nytt liv etter at de kom til tro og Jesus tok bolig i dem med den samme ånd som reiste han fra de døde.

 

Undervisning om karakter fra Det nye testamentet

Undervisning i karakterbygging fra Det nye testamentet

Før jul delte vi ut over 800 nytestamenter (Cebuano/engelsk) til alle elevene og lærerne på videregående skole. De er takknemlige for denne gaven og den brukes hver uke i undervisningen om karakterbygging og verdivalg.

Takk for støtte og forbønn!

Tone og Noralv Askeland

5 mar, 2013

Nyhetsglimt fra Filippinene februar 2013

Jormorteam og sykepleierstudenter

Jormorteam og sykepleierstudenter på hjemmebesøk i slumområde i Cavite.

Februar går mot slutten og vi opplever mye gledelig i arbeidet. På den første regndagen denne måneden hadde jordmorteamet vårt og noen av sykepleierstudentene fra Norge lagt inn hjemmebesøk i ett av slumområdene ikke så langt fra basen i Cavite. De hadde svangerskapskontroller, sårstell, sjekket blodtrykk og hadde helseopplysning i nærområdet vårt. Vi er takknemlige for gode jordmødre med et hjerte for å hjelpe fattige og en villighet til å dele Guds godhet med andre.

 

Joel Ortiz underviser studentene på den nye bibelskolen i Cotabato

I Cotabato har vi nå startet en ny bibelskole med 20 studenter. På grunn av alle de nyplantede menighetene i området er det behov for mer utrustning av de nye lederne. De er ivrige etter å lære å kjenne Gud mer, og studerer Ordet med stor iver. Dette er en weekendbibelskole med undervisning tre helger på rad og en helg fri. På denne måten tar vi ikke studentene bort fra sitt daglige arbeid, men det er klart dette krever stor innsats fra studentene. På bildet ser vi Joel Ortiz undervise studentene i det nye klasserommet vårt i Midsayap.

 

Mange følger Jesus og lar seg døpe

Mange følger Jesus og lar seg døpe i Picgawayan

I Picgawayan er to nye landsbyer nådd med evangeliet etter at vi hadde utdeling av julekurver. Fruktene av fengselsarbeidet her er også veldig oppmuntrende. De siste 15 innsatte som har sonet ferdig har alle tatt imot Jesu som sin frelser og Herre. Da de slapp ut kom de alle sammen til menighetslokalet vårt for å takke for hjelpen til å få en ny start i livet. Alle hadde biblene som vi har gitt dem med seg hjem for å fortsette å ta til seg Guds ord. Sist uke hadde vi 40 stykker i Pigcawayan som fulgte Jesus i glad lydighet og ble døpt i vann for å legge bak seg det gamle livet. Dette var folk både fra landsbyene og fra gruppen med funksjonshemninger som har opplevd et helt nytt liv etter at de kom til tro og Jesus tok bolig i dem med den samme ånd som reiste han fra de døde.

 

Undervisning om karakter fra Det nye testamentet

Undervisning i karakterbygging fra Det nye testamentet

Før jul delte vi ut over 800 nytestamenter (Cebuano/engelsk) til alle elevene og lærerne på videregående skole. De er takknemlige for denne gaven og den brukes hver uke i undervisningen om karakterbygging og verdivalg.

Takk for støtte og forbønn!

Tone og Noralv Askeland