6 des, 2013

Det er godt og inspirerende å treffes og få rapporter om Guds rikes framgang og arbeid i hele verden.

Nytt fra Norge november 2013

Høst og førjulstid er gjerne stormfull med regn og vind i store deler av landet vårt. I år virker det som det er mer vær enn på lenge. Det er viktig å ta forholdsregler, og å ta naturens krefter på alvor.

WORLD WATCH

Hver høst avvikles en internasjonal konferanse kalt World Watch i lokalene til All Nations Church i Cardiff, Wales. Fra Norge og Kristent Fellesskap-menigheter kom en gruppe på ca. 30 personer. Det er godt og inspirerende å treffes og få rapporter om Guds rikes framgang og arbeid i hele verden.

Litt forklaring: Kristent Fellesskap (gjerne forkortet til KF) er navnet på lokale menigheter rundt om i landet vårt. Kristent Nettverk ble opprettet som en juridisk enhet for å håndtere bl.a. økonomi og koordinering av felles arbeid mellom Kristent Fellesskap-menighetene, hovedsakelig misjon. Kristent Nettverk er altså ikke en medlemsorganisasjon eller et trossamfunn.

Internasjonalt er Kristent Felleskap med i et nettverk kalt Ministries Without Borders (MWB) som arbeider sammen med mange kirker/menigheter rundt om i hele verden. Dette arbeidet ledes av apostelen Keri Jones, som bor i Cardiff i Wales.

Med konferansen World Watch ønsker Keri Jones å samle mennesker fra hele verden, som kan dele med hverandre hva som skjer i de respektive landene/områdene de lever og arbeider i. På årets konferanse i november var det tilreisende fra Cuba, Spania, India, Portugal, Italia, Filippinene, USA, Canada, Norge og Storbritannia.

 

KRISTIANSAND

I likehet med andre menigheter så har menigheten Kristent Fellesskap på Sørlandet arrangert  menighetsweekend i høst. I alt 120 personer, i alle aldre, var samlet rundt Guds Ord, felleskap med hverandre, lek og moro. Med på weekenden var Terje Dahle fra KF Trondheim, Arne Skagen fra KF Bergen og Jan-Sigve Hystad og Astrid Elin Lønning fra KF Stord. Tema og fokus for weekenden var ”Lev ut evangeliet i hverdagen”.

6 des, 2013

Nytt fra Norge november 2013

Høst og førjulstid er gjerne stormfull med regn og vind i store deler av landet vårt. I år virker det som det er mer vær enn på lenge. Det er viktig å ta forholdsregler, og å ta naturens krefter på alvor.

WORLD WATCH

Hver høst avvikles en internasjonal konferanse kalt World Watch i lokalene til All Nations Church i Cardiff, Wales. Fra Norge og Kristent Fellesskap-menigheter kom en gruppe på ca. 30 personer. Det er godt og inspirerende å treffes og få rapporter om Guds rikes framgang og arbeid i hele verden.

Litt forklaring: Kristent Fellesskap (gjerne forkortet til KF) er navnet på lokale menigheter rundt om i landet vårt. Kristent Nettverk ble opprettet som en juridisk enhet for å håndtere bl.a. økonomi og koordinering av felles arbeid mellom Kristent Fellesskap-menighetene, hovedsakelig misjon. Kristent Nettverk er altså ikke en medlemsorganisasjon eller et trossamfunn.

Internasjonalt er Kristent Felleskap med i et nettverk kalt Ministries Without Borders (MWB) som arbeider sammen med mange kirker/menigheter rundt om i hele verden. Dette arbeidet ledes av apostelen Keri Jones, som bor i Cardiff i Wales.

Med konferansen World Watch ønsker Keri Jones å samle mennesker fra hele verden, som kan dele med hverandre hva som skjer i de respektive landene/områdene de lever og arbeider i. På årets konferanse i november var det tilreisende fra Cuba, Spania, India, Portugal, Italia, Filippinene, USA, Canada, Norge og Storbritannia.

 

KRISTIANSAND

I likehet med andre menigheter så har menigheten Kristent Fellesskap på Sørlandet arrangert  menighetsweekend i høst. I alt 120 personer, i alle aldre, var samlet rundt Guds Ord, felleskap med hverandre, lek og moro. Med på weekenden var Terje Dahle fra KF Trondheim, Arne Skagen fra KF Bergen og Jan-Sigve Hystad og Astrid Elin Lønning fra KF Stord. Tema og fokus for weekenden var ”Lev ut evangeliet i hverdagen”.