10 mar, 2016

Nytt fra Filippinene februar 2016

Speidere fra Sandnes bygger aqua ponic på Mindoro.

Vi er fulle av takk til Gud for hans uendelige godhet mot oss, at han satte oss til tjeneste i sitt rike. Det er spennende å få være med å utbre Guds rike. I begynnelsen av februar hadde vi besøk av speidere fra Sandnes, ledet av Carl Christian Norberg. De gjorde en kjempejobb med å bygge en aquaponic i en landsby på Mindoro, og Carl Christian, som er lege, gjennomførte en ”medical mission” i Camurong til stor hjelp for mange syke der. På bildet ser vi noen av speiderne som ordner støpesand i 35 graders varme ved elvebredden.

 

Lille Isac dro til Spania med sine foreldre i februar.

På barnehjemmet går det veldig godt, og vi kunne glede oss over at lille Isac drog til Spania med sine foreldre midt i februar. Det er alltid spennende når noen av barna får foreldre som skal være med å forme livene deres videre.

 

Tannlege Tom Bagaas med team hjalp flere hundre pasienter.

Tannlege Tom Bagaas med team tjente sammen med menighetene på Mindoro, Palo/Tacloban og Palawan. Flere hundre pasienter fikk hjelp og opplevde Guds omsorg. Det er fantastisk å se hvor mye denne typen hjelp betyr for den enkelte. Denne gangen fikk vi også gitt hjelp til 80 innsatte i Iwahig-fengselet på Palawan. Det er en fantastisk velsignelse at Tom og Solfrid Bagaas kjenner kallet til å tjene sammen med oss på denne måten, og sammen med Bodil Dahl gjorde de en kjempejobb.

 

Stridsøksen, og hele det gamle livet blir begravd i dåpen.

Evangeliet når stadig videre ut til helt unådde områder, og Guds kjærlighet forvandler sterke menn fra våpenbærere til kjærlighetens soldater med budskap om fred og forsoning. Evangeliet er virkelig Guds kraft til frelse for hver den som tror. Det er fantastisk når de ikke bare begraver stridsøksen, men hele det gamle livet i dåpen. Og så stå opp til et helt nytt liv drevet av Guds kjærlighet.

 

Første levering av skolesekker til fattige barn.

Nå nærmer skoleferien seg her på Filippinene, og vi har begynt å forberede hjelp til fattige skolebarn som trenger skolemateriell for å kunne gå på skolen neste skoleår. Det er mye som skal forberedes, og første levering av skolesekker kom inn dørene denne uken.

 

Tone og Noralv Askeland

Ministries without borders Philippines Inc.

10 mar, 2016

Nytt fra Filippinene februar 2016

Speidere fra Sandnes bygger aqua ponic på Mindoro.

Vi er fulle av takk til Gud for hans uendelige godhet mot oss, at han satte oss til tjeneste i sitt rike. Det er spennende å få være med å utbre Guds rike. I begynnelsen av februar hadde vi besøk av speidere fra Sandnes, ledet av Carl Christian Norberg. De gjorde en kjempejobb med å bygge en aquaponic i en landsby på Mindoro, og Carl Christian, som er lege, gjennomførte en ”medical mission” i Camurong til stor hjelp for mange syke der. På bildet ser vi noen av speiderne som ordner støpesand i 35 graders varme ved elvebredden.

 

Lille Isac dro til Spania med sine foreldre i februar.

På barnehjemmet går det veldig godt, og vi kunne glede oss over at lille Isac drog til Spania med sine foreldre midt i februar. Det er alltid spennende når noen av barna får foreldre som skal være med å forme livene deres videre.

 

Tannlege Tom Bagaas med team hjalp flere hundre pasienter.

Tannlege Tom Bagaas med team tjente sammen med menighetene på Mindoro, Palo/Tacloban og Palawan. Flere hundre pasienter fikk hjelp og opplevde Guds omsorg. Det er fantastisk å se hvor mye denne typen hjelp betyr for den enkelte. Denne gangen fikk vi også gitt hjelp til 80 innsatte i Iwahig-fengselet på Palawan. Det er en fantastisk velsignelse at Tom og Solfrid Bagaas kjenner kallet til å tjene sammen med oss på denne måten, og sammen med Bodil Dahl gjorde de en kjempejobb.

 

Stridsøksen, og hele det gamle livet blir begravd i dåpen.

Evangeliet når stadig videre ut til helt unådde områder, og Guds kjærlighet forvandler sterke menn fra våpenbærere til kjærlighetens soldater med budskap om fred og forsoning. Evangeliet er virkelig Guds kraft til frelse for hver den som tror. Det er fantastisk når de ikke bare begraver stridsøksen, men hele det gamle livet i dåpen. Og så stå opp til et helt nytt liv drevet av Guds kjærlighet.

 

Første levering av skolesekker til fattige barn.

Nå nærmer skoleferien seg her på Filippinene, og vi har begynt å forberede hjelp til fattige skolebarn som trenger skolemateriell for å kunne gå på skolen neste skoleår. Det er mye som skal forberedes, og første levering av skolesekker kom inn dørene denne uken.

 

Tone og Noralv Askeland

Ministries without borders Philippines Inc.