12 apr, 2018

NYTT FRA FILIPPINENE FEBRUAR OG MARS 2018

Vi har denne gangen besøkt 5 barneskoler, to fengsler og flere slumområder. Mens barna ventet på behandling, delte noen av medhjelperne våre bibelfortellinger ved hjelp av flanellograf, til stor begeistring hos tilhørerne. Tannlege Tom Bagaas satter rekord i Iwahig fengselet på Palawan med å klare å behandle 156 pasienter på en dag. Stor takknemlighet!
Vi feiret ettårsjubileum for en av de nye menighetene i Midsayap som er resultat av utdeling av skolemateriell i slumområdet for et år siden. Det er oppmuntrende å se frukt av arbeidet og at foreldrene får hjelp til å kjenne Jesus, samtidig som de kan hjelpe barna til å få utdannelse.
Mange av dere vil huske at vi også hjalp lokalbefolkningen med rismølle i Agir-Agir fjellet. Det nederste bilde er fra dåpen av 13 nye disipler fra Agir-Agir. Vi gleder oss over at de velger å følge Jesus og ikke lenger tilber ånder i trær og steiner.

 

Takk for all forbønn og støtte!  Tone og Noralv  

 

12 apr, 2018

NYTT FRA FILIPPINENE FEBRUAR OG MARS 2018

Vi har denne gangen besøkt 5 barneskoler, to fengsler og flere slumområder. Mens barna ventet på behandling, delte noen av medhjelperne våre bibelfortellinger ved hjelp av flanellograf, til stor begeistring hos tilhørerne. Tannlege Tom Bagaas satter rekord i Iwahig fengselet på Palawan med å klare å behandle 156 pasienter på en dag. Stor takknemlighet!
Vi feiret ettårsjubileum for en av de nye menighetene i Midsayap som er resultat av utdeling av skolemateriell i slumområdet for et år siden. Det er oppmuntrende å se frukt av arbeidet og at foreldrene får hjelp til å kjenne Jesus, samtidig som de kan hjelpe barna til å få utdannelse.
Mange av dere vil huske at vi også hjalp lokalbefolkningen med rismølle i Agir-Agir fjellet. Det nederste bilde er fra dåpen av 13 nye disipler fra Agir-Agir. Vi gleder oss over at de velger å følge Jesus og ikke lenger tilber ånder i trær og steiner.

 

Takk for all forbønn og støtte!  Tone og Noralv